KUŞADASI 11. GELENEKSEL DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ 20.12.2009


*** KUŞADASI 11. GELENEKSEL DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ 20 ARALIK'TA
*** KUŞADASI BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ FESTİVALDE 122 ÜNLÜ TÜLÜ 20 ARALIK PAZAR GÜNÜ KUŞADASI ARENA'DA BOY GÖSTERECEK
*** TURİSTLERİN DE BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİĞİ GÜREŞLER UYDU ARACILIĞIYLA TÜM DÜNYAYA CANLI YAYINLA VERİLECEK

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 20 Aralık Pazar günü Kuştur mevkiinde bulunan Kuşadası Arena'da gerçekleştirilecek.

Saat 10.00'da başlayacak ve Türkiye'nin ünlü 122 tülüsünün mücadele edeceği güreşlerde özellikle kupa karşılaşmalarının sonucu merakla bekleniyor. Kupa Güreşlerinde, Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Esnaf Odası, Ticaret Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Deveciler Derneği adına olmak üzere 6 kupa verilecek. Çatım listesini inceleyen güreşseverler büyük bir heyecan içinde güreş gününü bekliyorlar. Kuşadalılar ve bölge halkının yanısıra turistlerin de büyük ilgi göstermesi beklenen güreşler ilk kez bu yıl uydu aracılığıyla tüm dünyaya canlı yayınla verilecek.

Kuşadası 11. Deve Güreşleri Festivali kapsamında 19 Aralık Cumartesi günü saat 13.30'da Tariş önünden başlayacak kortej yürüyüşü ile develer şehir turuna çıkacak. Aynı gün akşam saat 19.00'da ise Geleneksel Halı Gecesi Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilecek.

 Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme