AYDIN'DA SERGİ / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü Aydın Arkeoloji Müzemizde 4-14 Kasım 2015 tarihleri arasında sürecek olan "Geçmişten Geleceğe Oyuncaklar" tüm vatandaşlara davette bulundu.


Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü tarafından; müze toplum ilişkisinin ve müze etkinliklerinin geliştirilmesini amaçlayan etkinlikler kapsamında 4-14 Kasım 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek “Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisinin” açılışı 4 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi.


 Sergimizin açılışı Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKCAN, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA, Müze Müdürü Yılmaz AKKAN, Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri, Aydın Turist Rehberliği Odası Üyeleri, Ilıcabaşı İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, özel gereksinimli bireyler ile Aydın halkı tarafından yüksek katılımla gerçekleştirilmiştir.

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına Folklor Araştırmacısı İzzet KOCADAĞ hazırlamış olduğu çocuk oyuncakları sergilenirken, Erkan ATALI “Atalardan Torunlara Çocuk Oyunları ve Oyuncakları” sunumunu gerçekleştirmektedir.


Aydın Arkeoloji Müzesi Geçmişten Geleceğe Oyuncaklar sergisinden fotoğraflar


aydin-kultu5 aydin-kultu6 aydin-kultu7 aydin-kultu8 aydin-kultu9 aydin-kultu10 aydin-kultu13 aydin-kultu12  aydin-kultu14 aydin-kultur aydin-kultur1 aydin-kultur2 aydin-kultur3 aydin-kultur4