ÇINTAR MANTARI NASIL YAPILIR? / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

ÇINTAR MANTARI
Çıtar bu dönemlerde Aydın'ın tüm ilçelerindeki Halk Pazarlarında bolca bulunabiliyor. Bir de yağmurlardan sonra bölgemizde fazlasıyla çıkıyor. Hafta sonları Aydınlıların bir bölümü doğada dolaşmak için çıkıp Çıntar Mantarı topluyor, bazıları ise pazarlarda satmak için topluyor. Zehirlenme olaylarına karşı buradan uyarıda da bulunmak isteriz, bilmediğiniz bölgeden ve bilmediğiniz türden mantarları toplamayın ve tüketmeyin...

Çıntar ile ilgili fotoğrafları Facebook Sayfamızda paylaştığımızda, bu fotoğraflara Çıntar'ın nasıl yapılacağı yönünde tarifler geldi onlardan bazılarını sizlerle paylaşmak isteriz. Tabi herkesin çıntar için tarifi ve pişirme yöntemi farklı sizler de alt kısıma yorum ekleyerek kendi tarifinizi paylaşabilirsiniz.

Aydın'da Çıntar Mantarı Nasıl Yapılır?
Omer H. : Bi güzel yıkıyosun. Sonra zeytinyağı veya ayçicek fark etmez yağı kızdırıyosun sonra çıntarı biraz tuzla balık kızartır gibi kızart. En az 1 ekmekle banıp banıp yiyosun :)

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Çıntar Mantarı tarifi için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.