KUŞADASI TARİHİ BÖLGEDE YANGIN / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

TARİHİ BÖLGEDE YANGIN - KUŞADASI
Kuşadası Alacamescit Mahallesi Yıldız Sokak’ta meydana gelen yangın Kuşadalıları çok üzdü. Tarihi sit alanında yer alan bir çok ev yangından dolayı zarar gördü. Kuşadası'nın geçmişi oluşturan bölgede çıkan yangın için soruşturma açıldığı bildirildi.
Kuşadası Belediyesi Duyurusu

Kuşadası Camiatik Mahallesi'nde dün akşam üzeri henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında tarihi sit alanı içerisinde bulunan 12 ev kullanılamaz hale geldi. Yangın sonrası bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, evleri zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek yaşanan mağduriyetin giderilebilmesi için gereken her şeyin yapılacağını belirtti.
Yangın dün saat 17.00'da Kuşadası Alacamescit Mahallesi Yıldız Sokak’ta meydana geldi. Binaların ahşap olması nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın, çevredeki tarihi evlere sıçradı. Yangına müdahale eden Aydın, İzmir, Söke, Germencik ve Davutlar itfaiye ekipleri, alevleri yaklaşık 3,5 saatte güçlükle kontrol altına alabildi. Çıkan yangın sonucu 5 ev tamamen yanarken 7 ev de kullanılamaz hale geldi. Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından evleri zarar gören vatandaşlar tespit edildi. Yangında zarar gören evlerde ikamet etmekte olan iki aile Kuşadası Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından otele yerleştirildi.
BAŞKAN KAYALI’DAN AÇIKLAMA
Yangın sonrası bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, "Dün akşam üzeri Yıldız Sokak'ta başlayan ve 12 evin kullanılamaz hale geldiği yangın hepimizi derinden üzmüştür. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Öncelikle yangında evleri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Kuşadası Belediyesi olarak yaşanan mağduriyetin giderilmesi için tüm imkânlarımızı seferber edeceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.


  

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuşadası'nda çıkan yangın için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook üzerinden yorum yapmak istemeyen ziyaretçilerimiz alt bölümdeki yorumlar bölümüne yazabilirler...