ATRO DÜNYA REHBERLER GÜNÜ ANMA VE TERÖRÜ LANETLEME BİLDİRİSİ / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

ATRO BASIN BİLDİRİSİ
Aydın Turist Rehberleri Odası 21 Şubat Dünya Rehberler Gününü anma ve terörü lanetlemek, tepkilerini göstermek için 19 Şubat 2016 Saat: 11.00'de Kuşadası Atatürk Meydanında çelenk sunma töreni düzenledi.

ATRO'NUN BASIN BİLDİRİSİ;

Sayın Meslektaşlarım ve Basın Mensupları;

Birlikte yaşama irademizi, kardeşliğimizi ve barışı hedef alan Ankara'daki hain saldırı hepimizi derinden yaralamıştır.

Ülkemizde yaşanan terör saldırılarından dolayı, “21 Şubat Dünya Rehberler Günü” etkinliklerini kutlama olarak değil anma şeklinde yapmaya karar verdik.
Halkımızın mutluluğu, demokrasi ve hukuk ilkelerine bağlılık gibi yüce değerlerin güvenlik politikalarına feda edilmeden, bu ve benzeri saldırıların kararlı biçimde hesabının sorulmasını, faillerinin yakalanmasını, benzeri katliamlarda sorumluluğu olan, gereken önlemleri almayan yetkililerin de aynı biçimde hesap vermesini istiyoruz.
Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.
Tüm rehber camiasının 21 Şubat Dünya Rehberler günü kutlu olsun.

ATRO YÖNETİM KURULU

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Aydın Turist Rehberleri Odası için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.