AYDIN'DA MÜZE KART SATIŞI / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

MÜZE KART SATIŞI - AYDIN ARKEOLOJİ MÜZESİ

Aydın İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Aydın Arkeoloji Müzesinde müze kart satışının yapılmaya başladığını duyurdu.
Müze Kart Satış Ücretleri  : 40 TL olup, indirimli 20 TL karşılığında temin edilebilmektedir. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için müzekart fiyatı üzerinden % 50 indirim uygulanmaktadır. 18 yaş altı genç ve çocuklarımıza ise ücretsiz ziyaret imkânı tanınmaktadır.

AYDIN ARKEOLOJİ MÜZESİNDE ASIL MÜZEKART SATIŞI BAŞLADI

Vatandaşlarımız tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini ücretsiz gezdiren müzekartın öncelikle Afrodisias Müzesi ve Milet Müzesi’nde satışına başlanmıştı. Ancak Afrodisias ve Milet Müzelerinin il merkezinden çok uzakta olması nedeniyle Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürlüğünce 15.08.2012 tarihinden itibaren geçici müzekart satışına başlanmıştı.

Geçici müzekartın üzerinde fotoğraf bulunmadığından kimlik ibraz edilmesi gerektiği ve otomatik turnike geçişlerinde kullanılamaması sebebi ile kültür ve tarih meraklılarının asıl müzekart satın alma talepleri artarak devam etmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda Aydın Arkeoloji Müzesi’nde asıl müzekart satışının yapılmasına karar verilmiş ve asıl müzekartın Aydın Arkeoloji Müzesinde verilmesi için gerekli olan cihazlar temin edilmiştir. 04.02.2016 tarihinden itibaren vatandaşlarımız Aydın Arkeoloji Müzesinden de seyahatlerine çıkmadan önce asıl müzekartlarını alabilme imkânı halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Bir yıl süreli olarak kullanılabilen müzekart satış fiyatı 40 TL olup, indirimli 20 TL karşılığında temin edilebilmektedir. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için müzekart fiyatı üzerinden % 50 indirim uygulanmaktadır. 18 yaş altı genç ve çocuklarımıza ise ücretsiz ziyaret imkânı tanınmaktadır. Vatandaşlarımızın müzekartlarını kullanım süresi olan bir yıldan sonra tekrar yenilemesi gerekmektedir.

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Aydın Efeler Müze Kart satışı için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.