KUYUCAK ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU - HALK EĞİTİM MERKEZİ / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU - KUYUCAK

Kuyucak'ta Halk Eğitim Merkezi tarafından Arı Yetiştiriciliği Kursunun başlayacağı duyuruldu. Kurs 01 Mart 2016 tarihinde başlıyor.
Arı Yetiştiriciliği Kursu için istenen belgeler İrtibat numarası;
1) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2) Öğrenim Durumunu Gösterir Belge (Diploma vs.)
(Not: Kontenjan Sınırlıdır. Kontenjan durumu hakkında telefonla bilgi alabilirsiniz.)
Bilgi ve Başvuru İçin:
2563714220 -- Kuyucak Halk Eğitim İletişim Numarası

Arı Yetiştiriciliği Kursu 01 Mart Salı Günü Başlıyor...

Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Gıda, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle açılacak olan kursumuz 01 Mart 2016 Salı günü merkez binamızda başlayacaktır.

İlçemiz barındırdığı doğal imkânlar nedeniyle Arı Yetiştiriciliği açısından yöre insanına çok büyük fırsatlar sunmasına rağmen bal üretiminde istenen düzeyde değildir.

Yöremizin doğal bitki örtüsünden en üst derecede yararlanmak, bilimsel arı yetiştiriciliğinin gelişmesini sağlamak amacıyla açılması planlanın kursumuzda, arıcılığın önemi ve ülke ekonomisine katkıları, arı ailesi, bal arısı ve arı ırkları, gezginci arıcılık, arılarda yaşam düzeni, fenni ve ilkel (yerli) kovanlar, arıcı malzemeleri, ilkbahar ve sonbahar arı kovanlarının bakımları, bal hasadı ve balın muhafazası, hastalık ve zararlılardan korunması konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek olup, 80 saat süreli kursumuzu başarıyla tamamlayan kursiyerlere “Arı Yetiştiriciliği Belgesi” verilecektir.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları tarafından verilecek kursa, arıcıkla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen veya arıcıkla uğraşıp eksik bilgilerini tamamlamak isteyen herkes katılabilecektir.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu için kayıtlarımız devam etmektedir. Kursa katılmak isteyenlerin 29 Şubat 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar aşağıdaki evraklarla birlikte müdürlüğümüze başvurmaları rica olunur.
**************
İstenen Evraklar:
1) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2) Öğrenim Durumunu Gösterir Belge (Diploma vs.)
(Not: Kontenjan Sınırlıdır. Kontenjan durumu hakkında telefonla bilgi alabilirsiniz.)
Bilgi ve Başvuru İçin:
2563714220 -- Kuyucak Halk Eğitim

kuyucak-ari-yetirme-kursu

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuyucak Arı Yetiştiriciliği Kursu için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.