KARACASU AFRODISIAS KÜLTÜR, SANAT VE TANITIM FESTİVALİ / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

AFRODISIAS KÜLTÜR, SANAT VE TANITIM FESTİVALİ - KARACASU

Geleneksel olarak düzenlenen Karacasu Afrodisias Karacasu Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivalinin 27-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Karacasu Belediyesi Duyurusu;
28 yıldır aralıksız olarak yapılan Afrodisias Karacasu Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali bu yıl da birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 29. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, bu yıl 27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde Karacasu'da gerçekleşecek.

734 yıllık bir gelenek olan Dedebağ Keşkek Hayrının da yapılacağı 29. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, 27 Ağustos saat 15.00'da Aydın Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ,Bando Takımı ve açılış konuşmaları ile başlayacak. Karacasu dışında yaşayan pek çok Karacasuluyu bir araya getirmesi planlanan festival, bu yıl yine renkli görüntülere sahne olacak. Mehteran ve Bando Takımı,Soğuk Heykel gösterileri,Semazen gösterileriyle ve stantların gezilmesiyle başlayacak olan festivalin ikinci gününde 734 yıllık gelenek paylaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneği olan Dedebağ Keşkek Hayrı ise birçok vatandaşımızı bir araya getirecek. Festival hazırlıkları hakkında bilgi veren Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, "Karacasu Belediyesi olarak bu Festival ile mevcut değerlerimize sahip çıkarak, bu değerlere nasıl yeni üsluplar kattığımızı göstermek istiyoruz.

Açılacak olan stantlarımızda İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan, geçmişimizi geleceğe taşıyacak kültürel değerlerimizi yakından anlatma amacındayız. Alternatif turizmin cenneti olma iddiasındaki ilçemizi bu Festival sayesinde doğası ve tüm bu değerleri ile tanıtma gayretindeyiz. 2 gün sürecek olan Festivalimize tüm dostlarımızı davet ediyorum.

Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivalindeki eğlence etkinlikleri ve konserlerin iptal edildiğini bildiren Belediye Başkanı son günlerde artan terör olaylarının ülke gündemini meşgul ettiğini, art arda gelen şehit haberleri ile derinden üzüntü duyduğunu belirtti.

Şehit haberlerinin yürekleri yaktığını ifade eden Büyükyapıcı, bu nedenle 27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek 29.Karacasu Afrodisias Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali programında yer alan konserler ile eğlence programlarının iptal kararı aldıklarını bildirdi.

karacasu-festival1

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Karacasu Afrodisias Karacasu Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.