NAZİLLİ'DE KAPALI PAZAR YERİ / AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

KAPALI PAZAR YERİ - NAZİLLİ
Nazilli Belediyesi tarafından geçen yıl inşaatına başlanan Turan Mahallesi Kapalı Pazar Yeri İnşaatında sona gelindiği duyuruldu.

Nazilli Belediyesi Duyurusu;
Turan Mahallesinde yıllardır süregelen bir ihtiyaç Nazilli Belediyesinin geçen yıl çalışmalarını başlatarak yapımını tamamladığı kapalı pazar yeri inşaatının tamamlanması ile son buluyor. Turan Mahallesi Nazilli Anadolu Lisesi kuzeyindeki yapımı gerçekleşen Kapalı Pazar Yeri ile vatandaşlar ve pazarcı esnafı rahat edecek. Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Yeri Çelik konstrüksiyonlu direkler üzerine 5500 metrekare alanda yapıldı Pazar alanı içerisinde vatandaşların ve pazarcı esnafının işini kolaylaştıracak şekilde Güvenlik odası, Ekspertiz odası, mescit, çay ocağı ve bay bayan tuvaletler yer alıyor. İnşası tamamıyla biten pazar alanı devam eden çevre düzenlemelerinin bitirilmesinin ardından hizmete girecek. Cumartesi günleri Pazar olarak faaliyet gösterecek. Pazar alanı haftanın diğer günlerinde ise vatandaşlara ücretsiz olarak otopark hizmeti sağlayacak.

Nazilli Belediyesinin 4. Kapalı Pazar Yeri olarak yapımını gerçekleştirdiği Turan Mahallesi Kapalı Pazar Yerinin hizmete girmesi ile Nazillide Cumartesi günleri Turan Mahallesi sokaklarında kurulan Pazar ile Pazartesi günleri Cumhuriyet Mahallesinde kurulan Pazar bu alana taşınarak vatandaşa Cumartesi günleri hizmet verecek. Bu sayede mahallelerde sokak aralarında ve açık alanda kurulan pazarların başta trafik düzenini bozması ve gürültü kirliliğinin oluşması gibi olumsuz etkilerinin önüne geçilecek.

Nazillinin 4. ,Kapalı Pazar Yerinin vatandaşlara şimdiden hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesinin her yönü ile vatandaşlarını düşünerek çalıştığını söyledi. Başkan Alıcık “Nazilli büyük bir şehir bu nedenle Nazillide hemen hemen haftanın her günü bir Pazar görmek mümkün. Pazar yerlerinde vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılarken Nazilli içinden ve dışından gelen esnaflarımız da malları sergileyerek satış yapmaktalar. Kapalı Pazar alanlarımız sayesinde yağmurlu ve sıcak havalarda vatandaşlarımızla beraber esnafımızda mağdur olmadan alışverişlerini yapabilecekler. Modern bir Pazar alanı olarak inşa ettiğimiz Turan Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde uzman incelemesi odası zabıta odası, mescit tuvaletler ve çay ocağı bulunuyor. Pazar yerimiz tüm Nazilli halkına ve pazarcı esnafımıza şimdiden hayırlı olsun”dedi.

nazilli-kapali-pazar-yeri3 nazilli-kapali-pazar-yeri2

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Nazilli Kapalı Pazar Yeri için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.