AYDIN'DA SEL FELAKETİ (KOÇARLI-SÖKE) SEL CAN ALDI...BİNLERCE DÖNÜM TARİM ALANI SULAR ALTINDA KALDI...

Aydın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre;
Aydın’da dün  sabah 04.00 civarında başlayan sağnak yağış 10.00-11.00 sularında etkisini arttırarak İlimizin Koçarlı ve Söke İlçelerine bağlı üç belde ve onbir köyde sel felaketine neden oldu. Sel felaketi sonucu evler, hayvan barınakları ve binlerce dönüm tarım alanı sular altında kaldı.

Sel felaketinde bir vatandaşımız hayatını kaybederken, çok sayıda ev, işyeri, hayvan barınağı ve ekili arazilerde maddi hasar meydana geldi.

İlimiz Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ, afet bölgesinde hareket ederek, helikopterle havadan ve olay yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerinden bilgi aldı.

İlimiz Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ, olay yerinde yaptığı açıklamada, “Bir vatandaşımız felaket sonucu yaşamını kaybetmiştir. Bunun dışında can kaybımız bulunmamaktadır. Mal kayıplarımız var dere yatağı yer değiştirmiş durumda. Burada devletimiz tüm imkanları kullanılarak ikinci bir sel felaketinin yaşanmaması için önlem alma çalışmalarımız devam etmektedir. Meydana gelen hasarların, öncelik sırasına göre giderilmesi için,  kurum ve kuruluşlarımız iş birliği içerisinde çalışmalarını yapıyor. Özel İdaremiz, Jandarmamız, Afet ve Acil Müdürlüğümüz, Kızılay’ımız olay mahallinde, vatandaşlarımızla beraber iş birliği içerisinde çalışıyor. Herhangi bir noksanımız yok, Başbakanlığımızdan ve ilgili bakanlıklarımızdan da aradılar gerekli yardımları gönderiyorlar.” dedi.

Sel felaketinin ardından kurum ve kuruşlarımızın yardımları haricinde sivil toplum kuruluşlarından da yardımlar gelmeye başladı. Hayırsever İşadamı Sayın Hakkı Celal KELEŞOĞLU,yaptığı açıklamada 10 evin yapımını üslendiğini belirterek 10 bin TL. nakit yardımda bulundu.