NAZİLLİ ACİL TOPLANMA ALANLARI - AYDIN BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERİ

ACİL TOPLANMA ALANLARI - NAZİLLİ

Nazillinin acil toplama alanlarını belirlenerek o bölgelere deprem sırasında ve sonrasında yapılacakların yazılı olduğu tabelalar asıldığı, Neredeyse Nazilli’nin her mahallesini belirlenen yerler daha çok etrafı açık her türlü ihtiyacın hemen karşılanabileceği büyük parklardan oluştuğu duyuruldu.

Nazilli Belediyesi Duyurusu;
“NAKUT” Nazilli’de deprem toplanma alanlarını belirledi..
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın talimatı ile kurulan NAKUT hizmetlerine devam ediyor. Nerdeyse Nazilli’nin her mahallesinde Afet/acil durum sonrasında insanların ulaşabileceği doğru bilgiler ve toplanabileceği güvenli alanlar belirlendi.

Nazillinin acil toplama alanlarını belirlenerek o bölgelere deprem sırasında ve sonrasında yapılacakların yazılı olduğu tabelalar asıldı. Neredeyse Nazilli’nin her mahallesini belirlenen yerler daha çok etrafı açık her türlü ihtiyacın hemen karşılanabileceği büyük parklardan oluştu.

Afet/acil durum sonrasında insanların doğru bilgilere ulaşabileceği ve toplanabileceği güvenli alanlara yönlendirilmeleri ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması Müdahale ve İyileştirme planlamasının en önemli konularından birisi olduğunu vurgulayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “1999 yılı Marmara depremi, toplanma ve acil barınma alanlarının önemini ve bu alanların belirlenmesindeki eksikliklerin görülmesini sağlamıştır. Bu alanların afet öncesi belirlenmesi ve planlanması, asgari standartların sağlanması, değişen ihtiyaçlara uygun biçimde tasarlanması, afetzedelerin insanca yaşamalarına katkı sağlayacaktır. İşte bu yüzden genelde açık alanların belirlendiği bölgelerdeki değişimler incelendi, alanları belirleme kriterleri ve ulusal ve uluslararası standartlara göre uygunluğu tartışıldı. Bu bağlamda bizde belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz NAKUT ile ilk toplanma ve acil barınma alanlarını genelde etrafı açık büyük parklarımız oldu. Atatürk Parkı, 23 Nisan Parkı, Cumhuriyet Parkı, Rauf Denktaş Parkı, Sinan Dede Parkı, Aydoğdu Parkı, Küçük Park, Çapahasan Parkı Uğur Mumcu Parkı, Sümer Park ve Adnan Menderes Parkı olarak belirlediğimiz bu alanlara deprem sırasında ve sonrasında yapılacakların yazılı olduğu tabelalar asıldı” dedi.

nazilli-debrem-toplanma-aalanları

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Nazilli Acil Toplanma Yerleri için söyleyecekleri vardır. Alt kısımda yer alan yorumlar kısmında bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.